پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
1664
-
الف
+

معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه‌ای «صبح»

آیین اختتامیه جشنواره رسانه‌ای «صبح» در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

آیین اختتامیه جشنواره رسانه‌ای «صبح» امروز با حضور برخی از مقامات ارشد کشوری و مسئولان رسانه‌ای از جمله سخنگوی وزارت امور خارجه "ناصر کنعانی" در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از پایگاه خبری جشنواره رسانه‌ای «صبح»، آیین اختتامیه این جشنواره در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما امروز یکشنبه ۲۱ اسفند با حضور پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما، وحید جلیلی قائم مقام رییس سازمان صداوسیما، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، حسین روزبه معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، احمد نوروزی معاون برون‌مرزی و ابراهیم علیبرزی دبیر جشنواره صبح و مدیر شبکه جهانی سحر برگزار شد.

شعار جشنواره رسانه‌ای صبح «یک خانواده، یک هدف» است و این جشنواره به همت معاونت برون‌مرزی صداوسیما برگزار شد. هدف از برگزاری جشنواره «صبح»  پرورش ایده‌های تولید برنامه‌های متنوع در حمایت از مردم فلسطین عنوان شده و جایزه ویژه این جشنواره نیز به این امر اختصاص یافت.

بر اساس اعلام روابط عمومی جشنواره «صبح»، در رقابت ساختارهای نمایشی و مستند این جشنواره مهدی فرجی، جواد افشار، احسان کاوه، فرهاد قائمیان و مرتضی شعبانی آثار ارسال شده را به داوری نشستند. در کنار این رقابت، آثار تولید کنندگان محتوا در بخش فضای مجازی جشنواره را حسین شیخیان، محمد حسام‌پور، الهام سلیمانی و سعید حسنی داوری کردند.

از دیگر داوران این جشنواره می‌توان به کارشناسانی همانند سیامک کاکایی و ولی‌اله قرقانی در کمیته داوران آثار رادیویی و همچنین مسلم رحیمی، مهدی سنایی نیک، فرهاد فریدزاده، داود اسکندری و سید ابراهیم حسینی بخش در کمیته داوران آثار تلویزیونی اشاره کرد.

شبکه‌های مختلف معاونت برون مرزی شامل آی فیلم، سحر، الکوثر، پرس تی‌وی، العالم، هوسا تی‌وی و هیسپان تی‌وی، خبرگزاری تصویری ایران پرس، مجموعه رادیوهای معاونت برون‌مرزی و وب‌سایت ۳۰ زبانه پارس‌تودی وابسته به رادیوها، آخرین تولیدات منتخب خود را در این جشنواره به داوری گذاشتند.

برگزیدگان جشنواره «صبح»

برگزیدگان کمیته ایده های نو
1. در بخش بهترین موشن گرافی، جایزه بهترین برنامه اهدا می شود به موشن‌گرافی «فضایل» از شبکه ماهواره ای المعارف و آقای حامد حکاکیان، نماینده این شبکه.
2. در بخش بهترین نماهنگ و کلیپ، دعوت می شود از آقای محمد حسن قاسم برای دریافت جایزه نماهنگ «اَلشّهرُ الفَضیل» از شبکه المنار لبنان
3. در بخش بهترین ویدئوبلاگ و وادکست، بر اساس شاخصه‌های کیفی جشنواره، اثری شایسته دریافت جایزه نبود؛ اما به دلیل ساختار خوب برنامه «عَقَرقوف» از شبکه العراقیه کشور عراق، تندیس و جایزه بهترین برنامه موجود اهدا می شود به این مستند کوتاه و مؤثر و دعوت از آقای سیدعباس رحیم محمد برای دریافت جایزه.
4. در بخش بهترین مستند، جایزه این بخش اهدا می شود به مستند «گلوله باران» از ایران، ساخته آقای حسین مؤمن.
5. در نهایت، هیئت داوران ایده های نو جشنواره، هیچ اثری را در بخش برنامه های نمایشی شایسته دریافت جایزه ندانست.

برگزیدگان کمیته فضای مجازی
در بخش بهترین وب سایت، ضمن تقدیر از وب سایت خبرگزاری ایران پرس، جایزه بهترین وب سایت تقدیم می‌شود به وب سایت شبکه پرس تی‌وی و دعوت از آقای سید ظفر مهدی برای دریافت جایزه.
در بخش بهترین پادکست، ضمن تقدیر از پادکست تولیدی رادیو چینی، جایزه بهترین پادکست تقدیم می‌شود به آقای احمد شیرزادیان از خبرگزاری ایران پرس.
در بخش بهترین وب ویدئو تولیدی، ضمن تشکر از همکاران عزیزمان در رادیو چینی، جایزه بهترین وب ویدئو تقدیم می شود به خانم زهره دوستی از رادیو روسی.
در بخش بهترین موشن گرافی، ضمن تقدیر از موشن گرافی تولیدی شبکه العالم، جایزه بهترین موشن گرافی تقدیم می شود به آقای رضا مؤمنی از خبرگزاری محترم ایران پرس.
در بخش معرفی بهترین فعالیت در فضای شبکه‌های اجتماعی، ضمن تقدیر از همکاران گرامی شبکه هیسپان تی وی، جایزه بهترین شبکه اجتماعی در مجموعه معاونت برون مرزی، تقدیم می شود به آقای حامد اکبری از شبکه پرس تی‌وی.
همچنین، در بخش معرفی بهترین اپلیکیشن، از میان موارد ارائه شده به جشنواره، هیچکدام شایسته دریافت جایزه بهترین تشخیص داده نشد.

برگزیدگان کمیته آثار رادیویی
- در بخش معرفی بهترین برنامه ترکیبی رادیویی، ضمن تقدیر از برنامه «گل افروز» از رادیو دری، جایزه بهترین برنامه ترکیبی رادیویی تقدیم می‌شود به برنامه «تاجُ الشّعرا»، از رادیو آران و دعوت از آقای محمد قاضی دهی، مدیر محترم رادیو آران، برای دریافت جایزه.
- در بخش معرفی بهترین برنامه ساده رادیویی، ضمن تقدیر از برنامه «اسلام، انتخاب من» از رادیو سواحیلی، جایزه بهترین برنامه ساده رادیویی تقدیم می‌شود به برنامه «ایران از نمای نزدیک» از رادیو انگلیسی ساخته خانم عاطفه عرفانی.
- در بخش معرفی بهترین بخش خبری رادیویی، ضمن تقدیر از بخش خبری فلسطین از رادیو فلسطین، جایزه بهترین بخش خبری رادیویی تقدیم می‌شود به برنامه خبری «حصادُ الظَهیرَه» از رادیو عربی و دعوت از آقای داود نقاش برای حضور روی سن.
- در بخش معرفی بهترین گزارش خبری رادیویی، ضمن تقدیر از گزارش فلسطین از رادیو فلسطین، جایزه بهترین گزارش خبری رادیویی تقدیم می‌شود به گزارش «جشنواره انار حلبچه» از رادیو کردی که به نمایندگی، دعوت از خانم پریسا ناصح برای دریافت جایزه.
- در بخش معرفی بهترین مستند رادیویی، ضمن تقدیر از برنامه مستند رادیویی «یاشاماق حسّی» از رادیو آران، جایزه بهترین مستند رادیویی تقدیم می‌شود به مستند «سوروتیک» از رادیو ترکمنی و دعوت از آقای آراز محمد خُرمالی، مدیر محترم رادیو.
- در بخش معرفی بهترین آرم، آنونس و میان برنامه، ضمن تقدیر از میان برنامه «زخمه» از رادیو پشتو، جایزه بهترین میان برنامه رادیویی تقدیم می‌شود به خانم فاطمه فاطمی، برای میان برنامه «حقی که آرزوست» از رادیو دری.
- در بخش معرفی بهترین متن رادیویی، جایزه بهترین متن تقدیم می‌شود به خانم فهیمه ثَری، برای متن «حقیقت و مجاز».
- در بخش معرفی بهترین برنامه گفتگو محور، جایزه بهترین برنامه گفتگو محور تقدیم می‌شود به برنامه «جَوله الاُسبوع» از رادیو فلسطین. و دعوت از آقای صلاح الدین القری، مدیر محترم رادیو برای دریافت جایزه.
- در بخش نمایش رادیویی، هیئت داوران آثار رادیویی هیچ برنامه‌ای را شایسته اهدای جایزه ندانست.

برگزیدگان کمیته برنامه‌های تلویزیونی
- در بخش معرفی بهترین نماهنگ، ضمن تقدیر از نماهنگ «پدر» ساخته شبکه آی‌فیلم عربی، جایزه بهترین نماهنگ تقدیم می شود به نماهنگ «سرود ملی» از شبکه آی‌فیلم فارسی و در این بخش دعوت از آقای امیر تاجیک.
- در بخش معرفی بهترین معرفی برنامه، ضمن تقدیر از آنونس برنامه «پرونده فلسطینی» از شبکه هیسپان تی‌وی، جایزه بهترین برنامه در این بخش تقدیم می‌شود به آنونس برنامه «زوم روم» از شبکه العالم سوریه.
- در بخش معرفی بهترین زبانگردانی و دوبله، ضمن تقدیر از دوبله سریال «کیمیا» از آی‌فیلم انگلیسی، جایزه بهترین زبانگردانی تقدیم می‌شود به آقای محمد فریدونی برای دوبله سریال «نون خ» از شبکه سحر کردی.
- در بخش بهترین مسابقه تلویزیونی ضمن تقدیر از مسابقه تلویزیونی «اِنُّ لِلمُتقینَ مَفازا»ی شبکه الکوثر، جایزه بهترین مسابقه تلویزیونی تقدیم می¬شود به آقای محسن کرمی برای مسابقه تلویزیونی نواهنگ از آی¬فیلم2.
- در بخش معرفی بهترین برنامه ترکیبی، ضمن تقدیر از برنامه ترکیبی «14 اینچ » آی فیلم فارسی، جایزه بهترین برنامه ترکیبی تقدیم می شود به برنامه «حَراف» از شبکه العالم سوریه و دعوت از آقای امیر کاظمی.
- در بخش معرفی بهترین برنامه مستند گزارشی، ضمن تقدیر از برنامه «پیشه وران» از شبکه سحر افغانستان، جایزه بهترین برنامه مستند گزارشی تقدیم می شود به آقای ابوطالبی برای برنامه «انبیاء در سرزمین ایران» از شبکه الکوثر.
- در بخش معرفی بهترین برنامه گفتگو محور ضمن تقدیر از برنامه «زوم روم» از شبکه العالم سوریه، جایزه بهترین برنامه گفتگو محور تقدیم می شود به برنامه «اَلوَجهُ الآخَر» ازشبکه الکوثر و دعوت از نماینده محترم شرکت اسلام اصیل برای دریافت جایزه.
- در بخش معرفی بهترین بسته خبری، ضمن تقدیر از بخش خبری شبکه پرس تی وی، جایزه بهترین بخش خبری تقدیم می‌شود به بخش خبری «مشروح» شبکه هیسپان تی وی و دعوت از جناب آقای شهرام ذوالفقاری برای دریافت جایزه این بخش.
- در بخش معرفی بهترین گزارش خبری، ضمن تقدیر از گزارش خبری «فرش¬بافی» از سحر افغانستان، جایزه بهترین گزارش خبری تقدیم می‌شود به گزارش خبری آقای جانی میلر از شبکه پرس تی وی
- در بخش معرفی بهترین برنامه مناسبتی و رویدادمحور، ضمن تشکر از برنامه «عیدانه» از سحر کردی، جایزه بهترین برنامه تقدیم می‌شود به برنامه «پنج دقیقه؛ شاهچراغ» از شبکه هیسپان تی وی و دعوت از تهیه‌کننده و کارگردان این اثر، خانم فهیمه اسماعیل پور.
- در بخش معرفی بهترین مستند محض، ضمن تقدیر از مستند «زندگی در میان پرچم‌های رنگی» از شبکه پرس تی‌وی، جایزه بهترین مستند محض تقدیم می‌شود به آقای بهروز نورانی پور برای مستند «دختران باد» از شبکه سحر.
- در بخش معرفی بهترین اثر نمایشی، جایزه این بخش تقدیم می‌‌شود به سریال نمایشی «گیل دخت» از اداره کل تولیدات نمایشی معاونت برون‌مرزی و دعوت از آقای محمدرضا شفیعی، تهیه‌کننده محترم این اثر جذاب که در نظرسنجی های اخیر مرکز تحقیقات صداوسیما عنوان پربیننده‌ترین سریال تلویزیون را کسب کرده است.
- جایزه بهترین پوشش خبری تلویزیونی، اهدا می شود به آقای حسام عبدالسلام زیدان از شبکه العالم برای پوشش زنده خبر زلزله در شمال سوریه

و اما جایزه ویژه فلسطین
ضمن تشکر از مستند «داستان ساحل شرقی»، ساخته محمدهادی نعمتی از ایران، جایزه ویژه فلسطین تقدیم می‌شود به برنامه «فلسطین؛ محرمانه‌زدایی‌شده» از شبکه پرس تی وی به تهیه‌کنندگی آقای دیوید میلر.

/ س م

نظر شما
ارسال نظر