پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
2107
-
الف
+

حضور 23 فیلم در بخش‌های مختلف جشنواره «داکا» بنگلادش

سینمای ایران با 23 فیلم سینمایی در جشنواره فیلم «داکا» حضور پِر رنگی خواهد داشت.

سینمای ایران با 23 فیلم سینمایی در پانزدهمین جشنواره فیلم «داکا» کشور بنگلادش حضور پِر رنگی خواهد داشت.

به گزارش آی‌فیلم، در بخش "مسابقه سینمای آسیا" این رویداد سینمایی طبق اعلام پشیین فیلم‌های؛ «مالاریا» ساخته پرویز شهبازی، «ابد و یک روز» از سعید روستایی به همراه فیلم‌های «دختر» به کارگردانی رضا میرکریمی و «پاریس تهران» از کاوه اویسی نماینده سینمای ایران خواهند بود.

بخش "مرور آثار" این رویداد سینمایی نیز به نمایش فیلم‌های «کلوز آپ»، «طعم گیلاس»، «باد ما را خواهد برد» و «کپی برابر اصل» از آثار عباس کیارستمی کارگردان نامدار سینمای کشورمان در عرصه بین‌الملی اختصاص یافته است.

سه فیلم «تا آمدن احمد» به کارگردانی صادق صادق دقیقی، «تگرگ و آفتاب» ساخته رضا کریمی و «اینجا کسی نمی‌میرد» به کارگردانی حسین کندری به نمایندگی از سینمای ایران در بخش "سینمای جهان" حضور خواهند داشت.

بخش "سینمای کودک ونوجوان" جشنواره فیلم «داکا» نیز میزبان نمایش فیلم‌های «هویت» ساخته مهدی سبط رسول، «پنجره» از رهبر قنبری و «والدراما» به کارگردانی عباس امینی خواهد بود و در بخش "فیلم‌های کوتاه و مستقل" نیز سه فیلم ایرانی «تعقیب» از آرمین ابراهیمی، «پیرمرد و دوچرخه» به کارگردانی سلیم معزی و «یک روز بعد» ساخته احسان همتی، است.

«شیفت شب» ساخته نیکی کریمی، «ناهید» به کارگردانی آیدا پناهنده و «انجمن آرزوها» ساخته گل‌اندام صفری نیز فیلم‌های ایرانی حاضر در بخش "زنان فیلمساز" این رویداد سینمایی خواهند بود و بالاخره فیلم‌های «دلبری» به کارگردانی جلال دهقانی، «آبجی» از مرجان اشرفی‌زاده و «گورمردها» به کارگردانی علی مردمی نیز در بخش فیلم‌های معنوی جشنواره فیلم «داکا» حضور خواهند داشت.

گفتنی است، پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» از تاریخ 12 تا 20 ژانویه 2017 (23 دی تا اول بهمن) در بنگلادش برگزار می‌شود.

ص.گ/ ا.ا

نظر شما
ارسال نظر